עוד תוצאות

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
asakim
Filter by Categories
אוכל ובישול
אירועים
בנייה ונדלן
הום סטיילינג
זירת המומחים
חוק ומשפט
טכנולוגיה
לייף סטייל
לימודים
מידע ומאמרים
מפעלים ותעשייה
ניקיון
עסקים מקומיים
פיננסיים
פרסום עסקים
קהילה
קניות ברשת
רפואה ובריאות
שיפוצים

התנגדות לצוואה

צוות האתר
התנגדות לצוואה

לצערנו אף אדם לא יכול להתחמק מהמוות, ולכן כולנו נחווה ביום מן הימים את הרגע הקשה שבו ניאלץ לאבד אם קרוב לנו. חלק בלתי נפרד מהתהליך הזה הוא התעסקות גם עם עזבונו של המנוח שנפטר ולכן חשוב לעבור את התהליך הבירוקרטי הזה בצורה יותר מסודרת, ובליווי של אנשי מקצוע ומהטובים ביותר. עורך דין ערן דוידוב, מעורכי הדין המובילים בישראל בתחום דיני הירושה, מסביר במאמר זה על מהו תהליך צו קיום צוואה, ומדוע קיימת גם התנגדות לצו קיום הצוואה, ואיך מתמודדים עם התהליך המורכב הזה.

באיזה שלב צריך לבצע צו קיום צוואה

על פי חוק הירושה, אם אדם נפטר ולא משאיר אחריו צוואה יש להגיש צו ירושה המורה על פי חוק הירושה כיצד עזבונו של המנוח יחולק בין היורשים החוקיים. במידה והושארה צוואה החוק יקיים את הנאמר בצוואה אך לשם כך יש להגיש צו קיום צוואה, ורצוי שאת התהליך הזה תעשו אצל עורך דין.

מהן הסיבות לתהליך של התנגדות לצוואה

בתהליך זה עלולה גם לקום התנגדות לצוואה על ידי יורשים חוקיים ולרוב הסיבות לכך הן:

  • צוואה שנכתבה באי כשירות

פעולה זו עשויה לנבוע ממחלת נפש, ליקוי קוגניטיבי או גורמים אחרים שעלולים להשפיע על יכולתו של המוריש להבין את ההשלכות של הצוואה.

  • השפעה בלתי הוגנת

אם הצוואה נעשתה בלחץ או בהשפעה של צד שלישי, היא עלולה להיות מועמדת לערעור ואף לפסילה בחלק מהסיטואציות.

  • אי עמידה בדרישות המשפטיות

צוואה חייבת לעמוד בפורמליות משפטיות מסוימות. אם אלה לא יתקיימו תהיה התנגדות לצו קיום צוואה שתבוא לידי ביטוי בהליך משפטי פורמלי שיגיע לבית המשפט לדיני משפחה, ומשם להכרעה.

  • הונאה או זיוף

אם ישנן ראיות למרמה או זיוף בעריכת הצוואה, זו עילה מהותית להתנגדות לצוואה.

חשוב שיהיה לכם על מי לסמוך

בין אם אתם מבצעים התנגדות ובין אם אתם מהצד שאינו מתנגד, מדובר בהליך המבקש לאזן בין זכויות המוריש לבין האינטרסים של בני המשפחה והיורשים. עם עקרונות משפטיים מורכבים ולא מעט התערבות רגשית התהליך דורש ידע נרחב במערכת המשפט ובדיני הירושה. לרוב מומלץ ייצוג משפטי כדי להבין את נבכי התהליך. החוקים סביב התנגדות לצו קיום צוואה הם שיקוף של מחויבות החברה לשמור על ההגינות והצדק. צרו קשר כבר כעת כדי שתוכלו לעבור את התקופה המורכבת הזאת כמה שיותר בקלות, לצד הסיוע המשפטי מקצועי וברמה גבוהה לו אתם ראויים.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף בטלגרם
אימייל

עשוי גם לעניין אותך

טרמופורט

כשמדובר בהובלת מזון תוך שמירה על הטמפרטורה המושלמת, טרמופורט הוא הפתרון המומלץ. בין אם אתם חברת קייטרינג, שירות משלוחי אוכל או סתם מישהו שאוהב לארח

קרא עוד »

מארזי מתנה ליום הולדת

מי שחוגג יום הולדת יכול להיות בטוח שיש סביבו מכרים, חברים או בני משפחה שמחפשים רעיונות שיתאימו בתור מארזי מתנה ליום הולדת שיישלחו לו או

קרא עוד »

פחד וקושי עם מספרים

אחת מן הבעיות הנפוצות והידועות ביותר של ילדים וכן גם של מתבגרים זה דיסקלקוליה אשר מצב זה מתאר חוסר ארגון מתמטי, חוסר הבנה מתמטית, קריאה

קרא עוד »
דילוג לתוכן