עוד תוצאות

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
asakim
Filter by Categories
אוכל ובישול
אירועים
בנייה ונדלן
הום סטיילינג
זירת המומחים
חוק ומשפט
טכנולוגיה
לייף סטייל
לימודים
מידע ומאמרים
מפעלים ותעשייה
ניקיון
עסקים מקומיים
פיננסיים
פרסום עסקים
קהילה
קניות ברשת
רפואה ובריאות
שיפוצים

השפעות ההתמכרות לסמים עלולות להיות מרחיקות לכת

צוות האתר

אף אחד לא נכנס למעגל ההתמכרות מתוך הכרה מוחלטת במשמעויות של ההתמכרות. ברוב מוחלט של המקרים, וודאי בשלבים הראשונים, אנחנו נשמע משפטים כמו: 'אני יכול להפסיק מתי שאני רוצה'. אבל האמת היא כי זה לא ממש נכון. התמכרות בשפה המקצועית היא דחף, התניה בלתי נשלטת, לבצע מעשה מסוים, במטרה להרגיש טוב יותר. עם התפוגגות ההשפעה של החומר, המכור חוזר להרגיש רע, מה שיביא אותו לאותה הנקודה שוב ושוב. במקרה של התמכרות לסמים, בין אם אלו סמים המוגדרים 'קלים' ובוודאי כאשר מדובר על 'סמים כבדים', נראה את השפעות ההתמכרות לא רק על המטופל עצמו. בדרך כלל הסביבה הקרובה גם היא סובלת במידה רבה. בין אם משום שהמכור מבזבז כסף כדי לרכוש עוד ועוד סמים ובין אם משום שההתמכרות פוגעת במערכות היחסים שלו עם הקרובים אליו ובמקום העבודה. אנחנו כאן כדי לעזור. הגמילה מהסמים היא לא פשוטה, אבל היא בהחלט אפשרית.

למה חשוב לפנות לאנשי המקצוע בזמן

אנחנו נגיד את זה באופן חד משמעי: בדרך כלל, מכור לא ירצה לקבל עזרה. יש מי שמתביישים להכיר באמת ויש מי שמסרבים לקבל אותה. לכן, אתם, הקרובים, חשובים כל כך. רק אתם יכולים להבחין בכך שיש בעיה ואתם אלו שיכולים לקבל את ההחלטה הנכונה ולפנות לקבל עזרה מקצועית בזמן. אל תשכחו כי ככל שתהליך הגמילה מסמים יתחיל בשלב מוקדם יותר, כך סיכויי ההחלמה יהיו גדולים יותר בהתאמה.

איך נראה תהליך העבודה המשותף

אנחנו מדברים על התמכרות אשר לה השלכות על המוח, על האופן בו המטופל מתמודד עם אתגרים ומצוקות בחייו. אבל, לא פחות מכך, מדובר על תמכרות פיזית לסם עצמו. כך שבהחלט אפשר לראות, בזמן הגמילה מסמים, תופעות כמו 'קריז', המתבטאות ברעידות של הגוף, כאבים חזקים ועוד, משום שהגוף צריך גם הוא להתרגל למציאות החדשה. בנוסף, אנחנו נראה את המטופל עצמו נאלץ להיכנס בעובי הקורה ולהתמודד עם הקשיים שלו בתוך התהליך.

אנחנו עובדים בטיפול פרטני ובקבוצה, מתוך הנחת מוצא כי שילוב של פרקטיקות שונות בתהליך הטיפול וההחלמה, יביאו את התוצאות הטובות ביותר.

אנחנו כאן כדי לעזור

מרכז הגמילה 'רוח בכפר', פועל בעבור מתן טיפול מקצועי לאינספור חולים ומטופלים. המרכז הוקם בכפר סבא ואנחנו מעניקים סיוע ראשוני הן למכור והן לבני משפחתו. אם אתם צריכים עזרה, אנחנו ממתינים לכם עכשיו.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף בטלגרם
אימייל

עשוי גם לעניין אותך

מחברות בעיצוב אישי

איך לבחור מחברות בעיצוב אישי עבור עצמך או כמתנה? אחרי הכל, יש כל כך הרבה דגמים- גדולים, קטנים, עם ספירלה, בלי ספירלה…? המומחים של דפוס

קרא עוד »

דירות להשכרה הוד השרון

השוכרים מודעים היטב לקשיים באיתור מקום המגורים האידיאלי. בדרך כלל, זה כרוך בנסיעות לפגישה עם בעלי בית ומנהלי נכסים, תזמון פגישות רבות ובילוי שעות בעיון

קרא עוד »
דילוג לתוכן